Settlers

 

,,Ten Carnegie je rovnej chlap. Dává lidem živobytí, jistoty a stabilitu, kterou vám v tomhle jinak posraným světe nedá nikdo.“

 

 

Obecně se mezi lidmi tvrdí, že to, co je New Vegas pro Mojave je Deadwood pro celý severozápad.

Odsud to mají lidi do Vegas prostě dál a těm, kterým se nechce vážit tisíc mil po vlastních zamíří právě sem.

Politika osídlení už není taková co bývala za starého Joea Carnegieho a jeho vnuk – aktuální starosta – se s novými osadníky moc nepáře.

Pokud tedy někdo chce bydlet v Deadwoodu, tak nestačí mít jen nataženou ruku nebo se podílet na rozkvětu pouličního zločinu.

Na takové si Pretoriani velmi rychle došlápnou.

Rozhodně ale neplatí, že všechno patří všem, spíše vše patří tak trochu starostovi.

Ten skrze své lidi ovládá město a má podíl snad na všech transakcích, které se ve městě uskuteční a s tím musí noví příchozí počítat.

Pokud chcete v Deadwoodu skutečně bydlet, musíte sebou něco přinést a je jedno jestli jste pouliční komedianti, dějepisná společnost nebo poštovní služba.

Musí se to prostě líbit samotnému Thomasovi Carnegiemu jinak nemáte šanci uspět.

 

POPIS

okruh navrhněte svůj vlastní okruh a postavte na něm frakci

počet frakcí: 2

min. počet hráčů: 5 / frakce

max. počet hráčů: 10 / frakce

#vhodné i pro začátečníky #vhodné i pro zkušené hráče #možnost vymyslet si vlastní okruh a frakci

Ještě než radostně vyskočíte a začnete obepisovat kamarády vás ještě trošičku zdržíme několika zásadními informacemi, takže prosíme ještě zavřete chatovací okna a čtěte prosím dále.

Toto jsou 2 místa pro dvě tzv. volné frakce.

Nejprve si vytvořte nějaký designový okruh do kterého zasadíte budoucí frakci.

Okruhem se myslí nějaká oblast působení, činnost, poskytování služeb, kulturní činnost, prodej věcí či jejich správa apod.

Jakmile budete mít ujasněn okruh usaďte do něj frakci a jen vás chceme ujistit, že i když už je nějaký okruh vypsán, tak do něj lze stále přidat další frakce pokud budou zajímavé a budou se od sebe nějak lišit v rámci svého okruhu.

Rozhodně nechceme dávat do hry dvě typově stejné frakce.

Před tím, než začnete vymýšlet si projděte následující seznam okruhů, které už jsou vypsané a kam by se dalo ještě něco přidat, popř. do kterých už nic nepřidávat.

Nezapomeňte také na výrobní frakce recyklační podnik Norton & Son, těžební společnost Broken Boot, Cooperovu farmu Lovecký cech.

 

VYPSANÉ OKRUHY

Obchod – Obchodu už se celkem dost věnují okruhy Obchod a Noční život, takže další obchodní frakci bychom do hry už neradi přidávali.

Bezpečnost – Kromě Pretorianů nikdo jiný ve městě nezajišťuje bezpečnost, takže tomuto okruhu se také nemá cenu moc věnovat v rámci vymýšlení frakce.

Otroctví – Více jak jednu frakci věnující se otroctví ve hře nechceme – z dobrých důvodů.

Noční život – Tento okruh je hodně variabilní a kromě nočních radovánek sem můžeme zařadit obecně zábavu ve městě. Do tohoto okruhu lze ještě vymyslet něco dalšího co nebude salón (okruh Noční život), protože to už ve hře máme.

Správa osady – Z tohoto má vzejít takový cech řemeslníků, takže rozvíjet tento okruh dále nemá moc smysl.

 

Tyto okruhy ještě ve hře nemáme a byli bychom rádi, kdybyste se jich chopili.

Domorodí obyvatelé – Tím myslíme hlavně indiány – ostatně jsme v USA.

Přežití v pustině – Zamření na život v pustině, hledání předválečných pokladů a cenností, což je důležité pro koloběh ekonomiky.

Kurýrní služba – Doručování zásilek nikdy nebylo tak extrémním sportem jako dnes.

Náboženství – Libovolná vymyšlená víra.

Pouliční zločin – Tady pozor. Svoje aktivity musíte něčím maskovat a např. kasíno už ve hře je a bar také, takže pokud se budete chtít věnovat podsvětí, tak rozhodně začněte s tím, jak budete na venek krýt své aktivity.

 

Okruhy, kterým je dobré se vyhnout.

Vault uprchlíci – I když je v blízkosti DWC vault, tak ve hře nechceme žádnou frakci uprchlých vaulťáků, jelikož by jejich existence rozbíjela některé mechanismy.

CYKA BLYAT! – Frakce s východním nádechem jsou fajn a máme je rádi, ale do dalších ročníků bychom chtěli zkusit hrát bez těchto prvků a více se zaměřit na retro styl ala 50. – 60. léta. (tzv. atompunk)

Wake up samurai…. – Nope. Johnnyho Silverhanda a různý cyberpsycho samurajský věci prosíme nechte na obrazovkách svých herních mašin nebo na jiný larpy, díky.

 

 

Přihlášku frakce posílejte Khornovi nebo na info@falloutlarp.cz.