Bratrstvo oceli

Bratrstvo Oceli

“Broterhood of Steel”

V poválečných pustinách není mnoho těch, kteří by o nich aspoň neslyšeli. Legendami opředen řád rytířů v lesklých zbrojích, přicházejících z nebes na létajících strojích. Neúnavně hledajících technologie s vznosným posláním zachránit všechno vědění, které ještě propadliště dějin nepozřelo. I tak si někteří představují Bratrstvo Oceli.

Pravdou je, že tento technologicky-vojenský řád třímá ve svých rukou obrovskou moc, s kterou není radno si zahrávat. Perfektně vycvičení a vyzbrojení  pokročilými předválečnými zbrojemi a zbraněmi v pustině hledají torza dávných vědomostí, aby je mohli archivovat ve svých střežených pevnostech a jednoho dne snad obnovit ztracený svět. Při honu za technologiemi ale neznají slitování a o nadvládu se nehodlají dělit. S nikým.

14th Battalion of European Broterhood Chapter

“Roaring Lions”

Po příletu Bratrstva Oceli do Evropy bylo vybráno jako sídelní město Kingstown, ležící poblíž ruin dávného Londýna. Jak rostla moc Bratrstva, začali se objevovat i nové základny, odkud vyrážely stále větší a větší patroly na lov technologií. Nejvýchodnější výspou řádu se pak roku 2282 stal Far Away Outpost, ležící na samotné hranici supermutantího teritoria.

Dlouhé roky byla tato odtržená základna štítem proti nájezdům bestií z východu. Mizerně zásobovaní a často ponecháni svému osudu drželi pomyslnou frontu daleko od Kingstownu. Když se však zdálo, že se daří hrozbu odvracet a pro Far Away Outpost se blýská na lepší časy, donesly se z jihu zprávy o pochodující armádě z Balkánu. A tak hrdí muži “Řvoucího lva” opět stojí na stráži, připraveni hájit půdu řádu před nájezdnickými hordami.