Chcíplí psi ze Sturgisu

 

Když někdy v roce 2265 zemřel starý boss, tak se původní kmen obývající ruiny města Sturgis rozpadl a každý si šel svou cestou. Jenže to bylo v časech, kdy Legie plenila osady daleko na jihu a jediné, co mohl člověk v Dakotě považovat za opravdu nebezpečné, byli pouštní škorpioni nebo tihle chlápkové.

Vyznačovali se tím, že měli v garáži pár funkčních motocyklů, na nichž prováděli spanilé jízdy po okolí. Nějaká menší osada to od nich sem tam schytala tak, jako kdysi, když se těmito kraji proháněli banditi na koních. 

Tak či onak se kmen rozpadl a trvalo dlouho, než ho sjednotil muž jménem Charon. Spolu se skupinkou věrných sbíral po Dakotě odpadlé členy, až jich bylo dost na to, aby z ruin Sturgisu vyhnali Černé zmije – gang, který Sturgiský kmen před lety vytlačil. 

 

Boj byl tuhý, ale po několika dnech čištění jedné čtvrti za druhou Cháronovým chlapům došla munice a museli se stáhnout do nákupního centra, kde na ně Zmije pustily vzteklý, zmutovaný psy. 

Ty bestie si sice pěkně pošmákly na několika chlapech ze skupiny, ale nakonec se povedlo dorazit poslední Postmanově skupině včas na to, aby Zmije odřízla a zlikvidovala. Když bylo po boji a pach bitvy spláchlo mnoho lahví kořalky, stalo se ze Sturgisu výsostné město Chcíplých psů, jakožto nově vzniklého kmene pustin – čtyři roky po rozpadu kmene původního.

Kmen byl pojmenován na počest všech, kdo hrdě stáli i padli v zoufalém boji o obléhané nákupní centrum.

 

Když o sedmnáct let později přišla Legie, byl stále u moci Cháron – tehdy už prezident kmene, jak se říkalo jejich nejvyššímu představenému – a ani za mák se mu nelíbilo, že by měl mít tyhle bandity za sousedy. Tedy hlavně proto, že byli horší, než Chcíplí psi, a to se jen tak prominout nedá. 

 

I když jsou chlapi od Psů drsní jako drátěnky, tak si přece jen president uvědomuje existenční riziko pro Sturgis a tak už v roce 2276 vysílá na jih posly, aby přinesli poselství Velkým Chánům, o nichž kdysi slyšel a kteří by mohli pomoci.

Odpověď přišla celkem rychle a nebyla úplně negativní, ale Velký Papa Chán chtěl od Charona důkaz hodný respektu. To si Chraron vyložil tak, že musí Chánům přinést nějaký hodnotný dar. A co je hodnotnějšího, než poklady z Mt. Rushmore?

 

Jak se tam ale dostat?