Inspirace počítačovou předlohou

Internet je plný cosplayerů s někdy až filmovými kostýmy z univerza Falloutu. Toto je stav ke kterému bychom se rádi dostali i na Fallout LARPu. Je ale potřeba si všimnout, že většina těchto lidí ztvárňuje zhruba jen 3 typy postav z jinak velmi bohatého světa. Chápeme, že postavy jako wasteland vault dweller, NCR veteran ranger nebo BOS knight jsou populární, ale pokud chceme vystavět kosmopolitní hru založenou na diverzitě charakterů, tak ji nemůžeme celou zaplnit jen těmito postavami.

Na druhou stranu jsou tyto postavy tak kanonické pro Fallout, že se s nimi samozřejmě setkáte i na LARPu. Pokud si je chcete zahrát, dodržte, prosím, vždy následující pokyny.

Vault dweller kostým

Pokud chcete prožít Fallout LARP z pohledu vaulťáka musíte mít vlastní vault suit s číslem 123 (vault 123 je jediný, který se nachází v Evropě). Existují 2 typy dwellerů. Ti, co už žijí v pustinách nějaký čas a ti, kteří právě vylezli z vaultu bez předchozí zkušenosti z povrchu.

Vault dweller, který právě vylezl z vaultu

Jste obyvatelem vaultu 123, který nikdy nebyl na povrchu.  Váš vault suit je čistý – udržujete ho. Můžete mít Pip-boye jako doplněk kostýmu. Ve ale hře pro tyto gadgety zatím nemáme využití. Zatím… 

Nemáte moc doplňků jako různé chrániče či popruhy – na co taky ve vaultu? Od pořadatelů dostanete nášivku na rameno se znakem vaší frakce – evropský vault je velmi specifický.

Valut dweller který už žije na povrchu

Jste bývalým obyvatelem vaultu 123 (ne jiného!), který z něj za určitých okolností unikl a začal žít život na povrchu. Svou kombinézu jste nesundali, nýbrž ještě dále modifikovali. Tzn. že váš vault suit bude už trochu špinavý, otrhaný a doplněný o další kostýmové doplňky jako pásy, popruhy či chrániče.

V roli za tohoto dwellera můžete být členy jakékoliv frakce ve hře kromě Vault Campu.

Kostým NCR a Cesarovy legie

Zbroj NCR (trooper, ranger, veteran ranger) lze ve Fallout LARPu použít v roli nějakého wastelandera nebo člena militarizované frakce.

Podmínkou jejího využití je odstranění znaků NCR a nahrazení vlastními. Počítejte ale, že zbroj si budete muset ještě pořídit herně. Zbroj se stává funkčním IG mechanismem ve chvíli, kdy je opatřena průvodkou. Tu získáte buď za karmu při tvorbě postavy, a pak ji budete mít od začátku LARPu, nebo si ji můžete pořídit až během hry.

Zbroj Cesarovy legie lze použít na postavu či frakci, která pochází z jihu Evropy.

Může se jednat o frakci odkazující se k ideálům antického Říma, nebo o zcela jinou frakci. Opět platí, že na kostýmu nesmí být symbolika Cesarovy legie.

Energozbroje

Každý asi někdy toužil po tom prohánět se po pustinách v energozbroji. Nikomu v tom nechceme bránit, ale mějte na paměti, že se jedná o velmi cenný kousek technologie. V našem larpu tudíž neplatí premisa z počítačových her, že je můžete najít na každém kroku.

Pokud si chcete udělat energozbroj (generickou nebo vlastní konstrukce) mějte na paměti, že od vás budeme očekávat nějaký background – příběh,  jak k ní vaše postava přišla.

Energozbroje podléhají zvláštním pravidlům. (viz Pravidla)

Předpokladem pro vlastnictví energozbroje ve hře už od začátku je dobrý příběh, jak jste k ní přišli nebo být členem frakce, která tyto zbroje využívá.

Nezapomeňte to zmínit v registraci.

Kostým člena gangu

Gangy operují hlavně v Goodwaters. Mohou svým vizuálem zasahovat celkem širokou paletu poválečných módních stylů. Vždy je důležité, aby kostým daného gangu působil jednolitě a bylo vidět, že dotyční spolu žijí v komunitě. Domluvte se proto na kostýmech s lidmi z vaší frakce.

Záleží na každém, jak moc dá najevo ostatním svou příslušnost – můžete mít stejný styl oblékání, stejné nášivky nebo třeba jen společný detail (šátek na krku, čepici, barvu vlasů…)

Pokračujte dále na Zbraň.