Kostým

Fallout larp je zasazen do vintage dystopického světa Falloutu. Od všech účastníků očekáváme, že se tímto žánrem budou při výrobě kostýmů řídit.

Preferujeme kostýmy špinavé, ušmudlané, zničené, seprané, sešité dohromady s několika nesourodých dílů nebo pomalované. Čím více se při tvorbě svého kostýmu inspirujete univerzem Falloutu, tím lépe.

Nezapomeňte se také při tvorbě kostýmu řídit frakcí, za kterou jedete či rolí, jakou budete hrát. Návodem a inspirací pro vás může být tento dokument.

Věříme, že si s kostýmem dáte práci, stejně jako si ji my dáváme s přípravou larpu. Společně tak vytvoříme silný zážitek pro všechny zúčastněné.

Základ kostýmu

Na Fallout LARPu je na vizuál kostýmu velmi důležitý. Právě kvalitní kostýmy, vycházející z počítačové předlohy, mohou umocnit výsledný dojem a vy získáte pocit, že jste ve světě Falloutu.

Snažte se o svém kostýmu uvažovat v rámci svého sociálního statusu – jiný kostým bude mít šéf gangu a jiný osamělý tulák pustinou.

Pokud jste hráli počítačový Fallout, můžete tíhnout k výbavě určené do pustiny, případně budete chtít i nějakou zbroj, aby vás lépe chránila. Nezapomeňte ale, že takové vybavení je těžké a pohyb v něm náročný a vyčerpávající. Navíc boj je jen jednou složkou LARPu, hrát se bude dát i ve městě a osadách.

Styl

Dobrým základem pro kostým jsou rifle a variace na kostkované košile, doplněné třeba o koženou bundu. Berte to ale jen jako nástřel toho, co by se nám líbilo. Ostatně variací je mnoho.

Velmi vítané jsou módní styly v rámci různých hudebních žánrů jako např. 50´s rock´n´roll (ála Elvis), rockabilly, 60´s jazz a blues, cowboy apod.

Tento základní kostým pak opatříte modifikacemi pro život po Válce (popruhy, brašny, cvočky apod.) a přidáte jistou míru opotřebovanosti (roztřepené rukávy, záplaty, špína, rez, díry, oblečení sešité z více kusů apod.)

Tribal styl

Tribal je kombinace domorodých kultur s prvky poválečného světa. Tento styl je založen na minimu oděvu, popřípadě je tvořen z velké části z přírodních materiálů s kovovými doplňky.

Nadstavba kostýmu

Může se jednat o malý doplněk, sadu dekorací, masku nebo rovnou celý kostým.

Konkrétně může jít o zbraň inspirovanou počítačovou předlohou, část zbroje (např. combat armor) nebo část kostýmu jako je třeba Pip-boy.

Dobrá nadstavba kostýmu nemusí být nutně složitá – stačí aby to lidi hned poznali.

Pokračujte dále na Na co si dát pozor.