Na co si dát pozor

Pro udržení co nejvyšší kostýmové úrovně a tím pádem i lepší hráčský zážitek, máme taky pár tipů, čemu se vyhnout.

Černá nevadí, ale…

Přemíra černé barvy v rámci kostýmu nepůsobí příliš autenticky – blbě se ,,postapí“. Černá je totiž typická spíše pro shadowrun, cyberpunk nebo dark future koncepty. Svět Falloutu je díky své inspiraci v retro stylu mnohem víc barevný.

Snažte se vyhnout celočerným kompletům. Černá kožená bunda jako doplněk nevadí.

Military vybavení

Moderní military vybavení jako policejní chrániče, taktické vesty, chest/modular rigy a další doplňky jsou užitečné a praktické, ale pro celkový dojem ze hry budeme rádi, když tyto prvky uvidíme na co nejméně hráčích. 

Vaše postava (patrně) nemá přístup k vojenskému vybavení, takže musí hledat civilní alternativy. I když jste hrdým majitelem modular rigu budeme radši, když si vezmete spíše nějaký batoh na čundr a místo camelbacku klasickou hliníkovou čutoru. S přemírou moderních military prvků na kostýmech pak hra nepůsobí věrohodně.

Pokud přece jenom z praktických důvodů chcete mít nějaké moderní vojenské vybavení, zamaskujte je alespoň vhodnou patinou a udělejte z nich nenápadnou nerušivou součást kostýmu.

Pokud chcete mít na kostýmu viditelné military doplňky, používejte ty ze 20.-80. let.

Úplně se vyhněte moderním maskáčovým kompletům. Můžete zkusit vzor 85, který nepůsobí rušivě, nebo vzor 60 (jehličky).

Baterky a statická světla

Opět platí, že čím víc retro tím lépe. Upřednostňujeme používání starších baterek (ala tlusťoch). Z důvodu bezpečnosti, ale nezakazujeme používání moderních svítidel. 

Pokračujte dále na Inspirace.