Stereotypy podporují hru

Stereotypy pomáhají tvořit herní svět a udělat hru srozumitelnou a čitelnou pro všechny hráče. Samozřejmě si můžete vytvořit atypickou postavu a nějak IG vysvětlit její fungování v herním světě, to ale moc nepřispívá k autenticitě postav a jenom to vytváří ve hře chaos. Nechceme vás tlačit do hraní stereotypů, nicméně silně to podporujeme.

Příklad: Anička si vymyslela postavu, která je původem tribe folk, ale celý život žije ve městě a ukradla uniformu jednoho písaře Brotherhood of Steel a převlékla se za něj.

Teoreticky to může být dobrý nápad, ale prakticky to moc nefunguje. Pro většinu hráčů je mnohem jednodušší interagovat s postavou, která se obléká a jedná podle svého vzhledu, profese či minulosti a nemusí se sami sebe ptát, jestli je postava takto zamýšlena nebo jen dotyčný hráč neví jak ji hrát. Postava, která se obléká a jedná podle svého vzhledu a backgroundu, bude ve hře ostatními přijata mnohem lépe a díky tomu může být herní svět obohacen o spoustu nevšedních setkání.

Zkuste tento princip integrovat do tvorby své postavy nebo frakce, což vám ve finále hodně pomůže také v tom, že stereotypní postavy či frakce se stávají rychleji známé a bývají i více IG a OG oblíbené.

Pokračujte dále na Kostým a výbava.