Svět Fallout larpu

Fallout LARP 2019 se odehrává v roce 2307 v Evropě (tedy ne v USA, jak jsme zvyklí z počítačových her) – dvě stě třicet let po Válce. Univerzum Falloutu v základu připomíná náš svět, ale historie se někdy kolem roku 1950 začala odvíjet jinak, než známe. V roce 2077 potkala svět jaderná apokalypsa – Velká válka. Co se doopravdy tehdy stalo je dnes už nepodstatné a pro většinu obyvatel nového světa neznámé. Ví se, že padaly bomby, ale nikdo už si nepamatuje, kdo začal jako první.

Po Válce nastala na několik dlouhých let nukleární zima a když smrtící mrazy opadly, začala se po světě šířit radiace a F.E.V. Tento předválečný virus se stal hlavním zdrojem mutací v novém světě.

Více jak dvě století od velkého ohně je stále velký nedostatek všeho – od vody a jídla až po lékařské zásoby. Paradoxem je, že zbraní a střeliva na světě zůstalo víc než dost.

Kulturní styl předválečné doby se dnes označuje výrazem “atompunk” nebo “retropunk” a zahrnuje alternativní historii let 1930-1960 – v našem případě tento styl vydržel až do roku 2077. Je to doba vyspělých technologických vynálezů z pohledu poloviny dvacátého století. Tedy tak, jak si budoucnost představovali lidé v této době. 

Neexistuje tedy miniaturní digitalizovaná technologie ani počítače či systémy, tak jak je známe dnes. Není zde žádná magie, ale androidy, roboty a cyberware zde potkat můžete.

Jak už bylo řečeno, LARP se odehrává v Evropě. Protože počítačová hra na Evropu nemyslela, museli jsme zapojit vlastní kreativitu. Ve hře tak potkáte zcela nová společenství, města či legendy. Ty se však prolínají s generickými frakcemi z Falloutího univerza, jako je Bratrstvo oceli, Vault dwelleři nebo supermutanti. Vzniká tak živý a bohatý svět, který si neklade za cíl kopírovat svoji předlohu, ale pouze staví na jejích základech.

Pokračujte dále na Herní systém.