Účes, tetování, nečistota

I tyto tři detaily mohou výrazně zlepšit vizuál vašeho kostýmu.

Účes

I to jaký máte účes je součástí vašeho celkového kostýmu. U mužů vítáme např. účes ála film Pomáda s kotletami jako John Travolta, popřípadě knír se zahnutými konečky. U žen pak inspirace pin-up účesy (klidně v kombinaci s wasteland kostýmem). 

Výše zmíněné bude asi více platit pro obyvatele městského prostředí (Goodwaters), než pro ostřílené veterány pustin. Ti si se svým vzhledem moc starosti nedělají.

Tetování (War paint)

Dobrým doplňkem kostýmu je tetování, ať už se jedná o dočasné z henny, vaše reálné či jen o návlek na ruku. Drsný svět si žádá drsné potetované lidi. Pro obyčejného člověka je to spíš dekorativní záležitost, zatímco tribal komunity mají na tetování založený náboženský, sociální i politický systém.

Pokud chcete hrát postavu z tribal prostředí, tetování je nutnost.

Špína a make-up

Drsný poválečný svět není místo, kde by existovaly sprchy nebo lázně. Voda je příliš drahá, aby se jí plýtvalo na očistu těla. Vaše postava bude pro ostatní mnohem více autentická, když si zašpiníte viditelné části pokožky (např. obličej, ruce, nohy břicho) Je potřeba si přiznat, že první věcí, co byste v postapo světě přestali, řešit je hygiena…

Nebudeme nikoho nutit se zašpinit reálně. Určitou míru ,,špinavosti” budeme ale očekávat u všech. Špína může být tzv. fake tedy líčení. Může se jednat o jizvy, šrámy nebo popáleniny.

Pokračujte dále na Moje postava.