Herní frakce – úvod

Fallout LARP: GoE obsahuje celkem 4 herní frakce – 2 velké a 2 malé, do kterých se hráči rozdělí v počtech 2×25 (velké) a 2×13 (malé). 

 

Vztahy a rivalita mezi frakcemi jsou dány příběhem, který vychází z předlohy počítačové hry Fallout New Vegas. Náš LARP je nicméně zasazen do jiné části USA, kde se žádná z her neodehrává. Příběh se bude točit kolem objevování artefaktů Starého světa. 

Někdy během roku 2276 přichází do dosud relativně klidného místa z jihu rozpínavá NCR a zřídí si ve městě Deadwood základnu jménem Fort Arrakesh. Tady začínají problémy, jelikož mají informace od zvědů a najednou začíná v jinak poklidné zemi hon za poklady jako na bývalém divokém západě. I když moment…tohle JE bývalý divoký západ!

 

Hlavní dva rivalové hry jsou New California Republic a Chcíplí Psi ze Sturgisu. Ti spolu vedou válku a do toho jim sem tam zasahují menší frakce těžařů z Broken Boot Company a potomků původních obyvatel Vault 9. Všichni chtějí nedotčené předválečné poklady ukryté v Black Hills.

 

Dále zde nalezneme 6 samostatných NPC (Janitor, Chemist, Mechanic, Doctor, Fight Master, Thief), která se starají o chod herních mechanismů a také Van Graffy, kterým je podřízena i Vězeňská služba.

Van Graffové jsou NPC atmosférická frakce mocných obchodníků, kteří vládnou hernímu obchodnímu centru Helvetia, jež se bude nacházet v hlavních kasárnách. Spravují obchod, zábavu a zadávají všechny úkoly. Zaměstnávají Vězeňskou službu. Ta se jim stará o pořádek, vede Vězení pro trestance (respawn pro hráče) a hlídá vchod do Podzemí (stealth dungeon). 

 

Van Graffové kromě toho vlastní spoustu unikátních věcí. Třeba holopásku s následujícím obsahem, která se objevila 6. září 2277 v jednom vetešnictví na tržišti v Helvetii. Jakmile se informace o její existenci rozkřikly, stal se z ní nejcennější kus technologie v okolí, takže rychle padla do rukou Van Graffům a ti hejsci ji už z pazourů nedali. 

Nicméně informace už byla venku…

(PŘEPIS)