New California Republic

 

Republika Nová Kalifornie je státní uskupení, které se rozkládá na území amerického jihozápadu. NCR vznikla na základech malé osady Shady Sands. Již v prvopočátku se jednalo o demokratickou společnost, která kladla velký důraz na předválečné ideály USA. Postupem času pod svá křídla NCR zahrnula další území a městské státy, některé pomocí mírumilovných prostředků, některé silou.

Bohužel spolu s kladnými aspekty předválečných USA jako je demokracie, vláda práva a svoboda v NCR bují i jiné, negativní odkazy USA. Korupce, politikaření a byrokracie. 

Roku 2271 NCR rozšířila svoje území až do Nevady, kde stejného roku uzavřeli dohodu o sjednocení s Nevadskými Desert Rangers. Ti se přidali pod křídla NCR výměnou za to, že NCR bude bránit Hooverovu přehradu před Césarovo legií. NCR tedy dle dohody rozmístila posádky do Mojavské pustiny a na přehradu. Po tom, co si velení NCR přečetlo zprávy průzkumníků, kteří sledovali několik měsíců pohyby a počty jednotek Legie, došlo k jednoduchému závěru: čelíme protivníkovi, který nás početně převyšuje a zároveň je perfektně organizovaný. Ano, v minulosti sice čelili protivníkům, kteří je technologicky převyšovali, ale početní převaha byla vždy na straně NCR…

Toto zjištění vyústilo v až panické zvýšení snahy získat nějakou technologickou výhodu nad nepřítelem. Ideálně nějakou zbraň starého světa, o kterých tak zapáleně mluví vědci z Office of Science and Industry. Armáda NCR proto vysílá průzkumné jednotky Rangers na místa, která vědci z OSI pokládají za potencionální naleziště.

Jedna taková jednotka Rangers proto roku 2273 přichází do Glendale. Během následujícího roku se Rangeři věnují průzkumu a navázání kontaktu s místními obyvateli. K jejich překvapení ve městě Helvetie narazili na skupinu obchodníků, kterou velmi dobře znají. Van Graffy, kteří do Glendale dorazili, aby rozšířili svůj vliv, a zcela jistě i proto, aby se vymanili z rostoucího vlivu NCR, se kterou se neshodnou na několika věcech. Třeba na placení daní.

Od starousedlíků a díky průzkumu oblasti Rangers zjistí, že Glendale nejspíš opravdu obsahuje technologii, která by pro republiku byla zajímavá a mohla by jim poskytnout výhodu, pokud by se Legie rozhodla překročit Colorado. 

Poté, co velení NCR vyhodnotilo zprávu z Glendale, rozhodlo okamžitě o vyslání 2nd BDE, 7th Infantry Division a 5th Co, 3rd Engeneering Brigade 7th Infantry Division. Tato posila roku 2276 dorazila do Glendale, kde po spojení s Rangers vyhnali z ruin města Deadwood místní squatery. Na místě pak založili tábor, Fort Arrakesh.

Po provedení opevňovacích prací začaly jednotky NCR provádět podrobnější průzkumné patroly s cílem získat předválečnou technologii a upevnit svoji pozici v Glendale.