O hře

O hře

Kdo zná herní sérii Fallout, tak dobře ví, co může čekat. Putovačka pustinou je dobrodružná výprava a kromě radiace a mutantů během ní určitě narazíte i na ne zrovna přátelské sousedy.

Všichni ve Státech ale chtějí to stejné – mít se líp. 

Od toho se odvíjí všechno, co lidé po Válce dělají. Někteří pěstují plodiny, jiní loví poklady Starého světa, zatímco ti další se všem ostatním snaží vzít všechno, co jen mohou. Je to šílený kolorit všedního postapokalyptického světa, kde vládne právo silnějšího. 

Hra Fallout LARP: Garden of Eden (2022) zpracovává naprosto základní motiv, který lze ve Falloutu najít a to válka o zdroje – v tomto případě o technologie. Starý svět před Válkou je pro lidi dneška něco jako pro nás Římská říše nebo Atlantída. Byl to svět technologického pokroku, který zničil svit tisíci sluncí na sklonku roku 2077. 

Hráči larpu se na 3 herní dny, kdy se hraje nepřetržitě i v noci, promění na rangery, nájezdníky, členy těžební společnosti a potomky obyvatel Vaultu. Všichni, až na první jmenované, jsou obyvateli státu Jižní Dakota. 

Píše se rok 2278 – hra se tedy odehrává 2 roky před událostmi Fallout New Vegas, které je od dějiště larpu vzdáleno na osm stovek mil. Vliv tamních frakcí sem však jistě dosáhne, byť třeba ne v takové míře, jak jsme zvyklí z počítačové hry.

 

 

Design hry

Nehrajeme sandbox, ale příběhovou akční hru s prvky resource managmentu a taktického i strategického plánování. 

V designu se objevuje několik vrstev; akční boj, řešení záhad, nebojové interakce, výuka perků skrze trenéry, budování hráčské postavy (ale jen do určité míry), řešení náhlých a nebezpečných situací skrze Zvěsti, systém odměňování, end game během respawnu a již výše zmiňovaný resource managment (tím je myšlen hlavně sběr surovin na craftění zbraní a zbrojí). Žádný hráč nebude zatížen nutností věnovat se všem těmto vrstvám a bude si moci vybrat jen libovolnou část.

Hráči se rozdělí do 4 hráčských frakcí a 1 atmosférické.

Jsou 2 velké frakce, které spolu svádí hlavní boj (NCR vs. Chcíplí Psi ze Sturgisu). Do toho se jim čas od času pletou zbylé 2 menší frakce (Vault a Těžaři), které ale velcí budou potřebovat, jinak bude jejich průchod hrou značně ztížen. 

Zbylá atmosférická frakce Van Graffů se stará o chod herního baru, kde se obchoduje se zbožím, hraje se zde karban a navštěvují se NPC. Každé NPC má svůj pokoj, který obývá a díky nim si hráči budou moct nakoupit nebo vyrobit nové zbraně, zbroje a další herní předměty. 

Vizuál hry je mimo jiné postaven z velké části na generických rekvizitách a místy dekoracích. Samozřejmě se nevyhneme klasickému “eastern military looku” protože jsme tam, kde jsme, ale i tak se hráči mohou těšit na reálně vypadající stimpaky, kostýmy příšer a mutantů, atmosférickou ambientní hudbu během hry, nálože jazzu a swingu z barmanova rádia a samozřejmě nezpomeneme na zátky od Nuka-Coly, kterými se ve hře platí. Možná si sáhnete i na skutečný G.E.C.K! 

K boji se pak bude využívat kombinace chladných měkčených larpových zbraní a airsoftových střelných zbraní.

 

 

Příběhová linka

Příběh se točí kolem hledání pokladů Starého světa, kterým se říká poeticky Bohové Ameriky. Myslí se tím přirozeně nějaké zapečetěné vojenské zařízení, ale nikdo neví, kde ho hledat. 

Až na jednoho muže jménem Perseus, jenž dříve sloužil Legii. Ten po sobě zanechal sérii holopásek, kde hovořil o tom, jak všechny poklady pod Black Hills viděl a jakou hrůzu mu nahnaly. 

Hráči se vydají v rámci hlavní zvěsti po stopách Persea a pokusí se zdolat tajemství ukryté pod horou Mt. Rushmore. Každý ale sleduje jiné cíle a chce nabyté bohatství využít jinak. Cesta k tomuto cíli bude předmětem herní náplně.

 

Harmonogram

Termín akce: 10. – 13. srpen 2022

 

Středa 10. 8. 2022

od 15:00 – Příjezd a ubytování účastníků

15:00 – 23:00 – Registrace (hlavní kasárny)

15:00 – 21:00 – Schvalování zbraní (hlavní kasárny)

21:00 – Briefing velitelů (hlavní kasárny)

 

Čtvrtek 11. 8. 2022

9:00 – 10:00 – Poslední možnost registrace a schvalování zbraní pro opozdilce (hlavní kasárny)

9:00 – 11:00 – Předherní workshopy a vysvětlování pravidel (hlavní kasárny)

11:00 – Předávání frakčních beden a základního lootu velitelům (hlavní kasárny)

12:00 – Začátek hry (frakční báze)

22:00 – Začátek Noční hry

 

Pátek 12. 8. 2022

00:00 – 03:00 – Noční hra

03:00 – 08:00 – Čas klidu (hra normálně běží, ale obchodní hub je uzavřen)

08:00 – Návrat k normální herní aktivitě

22:00 – Začátek Noční hry

 

Sobota 13. 8. 2022

00:00 – 03:00 – Noční hra

03:00 – 08:00 – Čas klidu (hra normálně běží, ale obchodní hub je uzavřen)

08:00 – Návrat k normální herní aktivitě

16:00 – Konec hry

17:00 – Nástup v hlavních kasárnách a vyhlášení herních výsledků

18:00 – 20:00 – Úklid herní plochy a frakčních bází

od 20:00 – Afterparty v hlavních kasárnách s promítáním fotek a videí z larpu, povídání s organizátory

 

Neděle 14. 8. 2022

Úklid od rána, tzn. cca 9 – 10 hodina

Předání herních bází a prostoru

Odjezd do 19:00