2022 – Časová osa

Rok 2265

Ve Sturgisu se usazuje kmen pustin, který zpočátku působí problémy, ale pak se vztahy s Helvetií ustálí a na denním pořádku jsou jen menší rvačky a šarvátky.

 

Rok 2271

Do Glendale přichází početná výprava Van Graffů z Mojave, kteří zde chtějí rozšířit zisky rodiny a zabrat tuto oblast jménem, které na jih od Dakoty vyvolává v lidech hrůzu. Při nevybíravém zabírání Helvetie – jediného živoucího města v oblasti, si proti sobě poštvali mnoho místních, kteří byli nucení opustit své domovy a usadit se v rozvalinách měst v Black Hills.

 

Rok 2272

Do oblasti přicházi předzvěst budoucích potíži. Proslýchá se, že v oblasti působí agenti Caesarovy Legie i NCR, které se ale jinak nachází daleko na jihu. To všechny znepokouje. Jeden z agentů zvaný Calidus Lupus objevuje povídačky o artefaktech Starého světa a zabředává více a více do hledání. Prozatím se v tomto roce ztrácí z dohledu svých nadřízených – prozatím.

 

 

Rok 2273

Léto bylo obzvláště suché a roje kobylek z východu přinášely zkázu úrodě více, než v předchozích letech. Pak se jednoho dne přihnal Mrak. Prostě se mu tak říkalo, než lidé pochopili, že je to super roj, který zdevastoval celou úrodu a mnoho lidí připravdil o život. Van Graffové si tehdy upevnili moc tím, že městu pomohli, jenže za cenu toho, že se v něm stali neomezenými pány. To ale vlastně nikomu nevadilo, protože to s lidmi uměli.

 

Rok 2274

Čas od času někdo zmizí – což se dříve nestávalo – aby se pak někde objevil kentaur. Ano, kentaur. Takto lidé v Dakotě nazývají mutovaná stvoření – napůl lidi, napůl mutanty – kteří někdy mívají podobu ztracených lidí a útočí na nebohé pocestné. Začali se objevovat hlavně v Black Hills.

 

Rok 2275

Roje kobylek přichází i tento rok a jsou stejně silné. Obyvatele už toho mají dost a žádají Van Graffy o vyřešení problému. Ti rozhazují sítě přes své informátory. Za nějaký čas se objeví tajemný muž s divným symbolem na zádech jménem Perseus, který Van Graffům poví hodně zvláštní a zajímavé příběhy o Starém světě a jeho pokladech, které možná dřímají v Black Hills. Zároveň, ale Graffy varuje před Býkem přicházejícím z jihu, který už o pokladech ví také.

 

Rok 2276

Z jihu přichází zprávy o blížící se velké skupině neznámých ozbrojeců, kteří vypadají jako vojáci NCR. Dvouhlavý medvěd dorazil do Jižní Dakoty. Konkrétně jedna jeho divize, která má za úkol prozkoumat oblast kvůli zdrojům předválečné technolohie. Vojenský tábor vznikl ještě téhož roku ve městě Deadwood, které NCR po svém příchodu obsadila. 

 

Rok 2277

Perseus se v tomto roce naposledy objevuje u Van Graffů a sdělí jim nějaké velké tajemství, které nechtější nikomu prozradit. Šušká se, že jim prozradil polohu nějakého starého zařízení, protože se oibecně vědělo, že oblast Black Hills byla před Válkou místem s velkou koncentrací vojenských cílů. Pravdu snad odhalil jen Peresus, který zmizel a už o něm nikdo neslyšel.
V tomto roce se také na návrší u památníku Mt. Rushmore objevuje podivná konstrukce, která občas vydává modré světlo.

 

 

Rok 2278

Osady poblíž Sturgisu a Helvetie terorizují kentauři. Tentokrát jich chodí více a v kratších intervalech. Proslýchá se, že Van Graffové chystají nějakou výpravu, zatímco chánové ve Sturgisu plánují nějakou velkou akci. NCR se zdá být v klidu, ale Medvěd může jen mást před tím, než vyrazí po rudém hadru.