Gold Rush 2023 – Design hry

 

Základem letošní hry je rozdělení hráčů na dvě velké frakce a několik malých.

 

Velké frakce jsou pevně dané, bude se jednat o expediční jednotky New California Republic a pořádkové sbory Nového Jižního Quebecu, reprezentované členy Broken Boot Company pod vedením zkušených žoldáků z Compagnie Érable Noir. U každé z nich počítáme s cca 25-30 hráči a do obou frakcí se samozřejmě budete mít možnost v rámci registrace přihlásit. Je ale potřeba počítat s tím, že obě frakce mají určité ústrojové/kostýmové standardy a povinnosti.

 

Obě frakce mají stejný hlavní cíl, kterým je získání nadvlády nad herním územím, tedy Jižní Dakotou, resp. Novým Jižním Quebecem, jak místo nově označují kanadští přistěhovalci.


Nadvládu získají tím, že se na jejich stranu přikloní většina malých frakcí. Toho se mohou snažit dosáhnout mnoha různými způsoby – například politikou a vyjednáváním, obchodem nebo výpomocí, ale samozřejmě klidně i vydíráním, vyhrožováním nebo hrubou silou.

 

Oproti tomu malé frakce jsou čistě na vás, hráčích. Zatím je stále prostor si založit ještě nějakou další, takže nám určitě napište, pokud máte zájem. Každá malá frakce by měla mít do 10 lidí, které si buďto můžete sehnat sami, nebo vám frakci mohou doplnit další zájemci v rámci otevřené registrace. V takovém případě samozřejmě budete mít, stejně jako velké frakce, možnost si nastavit ústrojové/kostýmové standardy a omezení.

 

 

Hlavním cílem každé malé frakce je nejen přežít, ale hlavně si v oblasti vybudovat co nejsilnější postavení. K tomu jim, kromě toho, že si vyberou spojence mezi velkými frakcemi, pomůže hlavně vylepšování jejich outpostu (základny) v pustině, které jim umožní získat řadu herních i symbolických výhod oproti ostatním.

 

Vylepšování (a samozřejmě na druhé straně i ničení) outpostů bude středobodem hry malých frakcí a nabídne komplexní gamifikovaný systém, který je (možná nejen) v českém LARPu úplnou novinkou. Tedy alespoň pokud je nám známo. Zatím jej stále ladíme a detaily tedy zveřejníme až později, ale rozhodně se máte na co těšit.

 

Chcete vědět víc? Chcete vlastní malou frakci?

 

Napište nám na FB nebo mail.