New California Republic (hlavní frakce)

 

NCR je federativní republika založená v roce 2189 na území předválečné Kalifornie. Její politické zřízení je založené na předválečných hodnotách, jako jsou demokracie, svobodné volby a právní stát. Oproti běžným obyvatelům pustiny, kteří velmi často žijí ze dne na den, je život v NCR relativně stabilní a bezpečný. S výhodami předválečné civilizace bohužel NCR převzala i její negativa, jako je korupce a nepotismus.

Ozbrojené složky NCR se skládají z pravidelné armády New California Republic Army a speciálních a průzkumných jednotek New California Republic Rangers. 

Organizace armády je velmi podobná předválečné armádě USA. Oproti běžným obyvatelům pustiny jsou jednotky NCR proslulé svojí profesionalitou a kvalitním standardizovaným vybavením. 

Získat nadvládu nad Dakotou mělo trvat jen pár týdnů, nyní se kolonizační operace vleče už druhým rokem. Armádnímu expedičnímu sboru došlo, že k ovládnutí Dakoty musí udělat mnohem víc než doposud.

 

Jak si NCR vedlo v předchozím ročníku se dozvíš v epilogu.

 

Cíle frakce

Diplomacie ani vojenské operace malého kontingentu nedokázaly dosáhnout cílů, které si velení NCR slibovalo. V Shady Sands proto bylo rozhodnuto, že novým úkolem kontingentu bude zprovoznění předválečné letecké základny a následné vytvoření leteckého mostu mezi Dakotou a Novou Kalifornií. Ten armádě NCR umožní do oblasti přesouvat zásoby, vojenské posily i těžkou techniku ve velkém, a Dakotu tak ovládnout hrubou vojenskou silou.

 

Vzhled frakce

Většina členů frakce (krom několika speciálních postav) jsou vojáci pravidelné armády. 

  • Uniforma – Písková či béžová uniforma ideálně BDU střihu bez moderních prvků (suché zipy, IR čtverce, gumové nášivky). Na pravém rukávu může být uniforma doplněna vlaječkou NCR (pravděpodobně necháme vyrobit kolektivně)
  • Pokrývka hlavy – Buď tropická helma pískové či olivové barvy nebo zelený či olivový baret.
  • Vojenské boty – vojenské kanady. Vyhněte se moderní taktické obuvi a holínkám. Obuv by měla být doplněna onucemi.
  • Nosný systém – Vojáci NCR nosí vybavení zavěšené na opasku. Pro pohodlnost nošení doporučuji pořídit opaskový nosný systém. Vybavení musí být oldschool a nesmí být vybaveno molle vazbou. Ideální je US ALICE nebo BW či řecké řemení.
  • Zbroj – preferovaná je NCR trooper armor z New Vegas. Akceptovatelný je také combat armor z Fallout 4. Vyhněte se moderním nosičům plátů a čehokoliv s molle vazbou.
  • Zbraň – Každý voják musí být vybavený střelnou zbraní. Neváhejte vzít s sebou víc zbraní ať už manuálních nebo elektirckých. Počítejte s tím, že krátka manuální zbraň pro vojáka nestačí!
    Jako krátkou chladnou zbraň volte ideálně měkčený bajonet nebo různé vojenské nože, sekerky či zákopové pálky.

Se sháněním výstroje vám rád pomůže velitel frakce, takže neváhejte napsat. Stejně tak se neváhejte zeptat pokud si nebudete jistí s čímkoliv jiným. Lepší se zeptat, než něco nemít či opomenout.

 

Velitelem frakce a kontaktní osobou je Bush.